חדשות

משרד הבריאות השיק מערכת ממוחשבת לניהול התורים בחדרי המיון בארץ

המשרד הודיע כי פרס את המערכת בעשרה בתי חולים ברחבי הארץ, וכי המערכת תדע לנהל את התורים באופן יעיל ותוך שימוש באפליקציות לממתינים, וכן תעביר דיווחים מקוונים למרכז בקרה של המשרד, בו אפשר יהיה לראות את העומסים ולכוון הפונים למיון בהתאם

שר הבריאות ליצמן וצגי המערכת החדשה לניהול תורים ולדיווח בזמן אמת על המצב בחדרי מיון (צילום: משרד הבריאות)

משרד הבריאות הודיע בסוף השבוע, כי חנך מערכת ממוחשבת חדישה לניהול תורים במחלקות לרפואה דחופה ברחבי הארץ, וכן לקבלת מידע מקוון על מצב העומסים במחלקות אלו בבתי החולים. בחלק מבתי החולים המערכת מנהלת את התורים, אך אינה משדרת את הנתונים למשרד הבריאות.

לפי הודעת המשרד, בשלב הראשון מערכת ניהול התורים נפרסה במלר"דים (חדרי מיון) בעשרה בתי חולים: "וולפסון" בחולון, "זיו" בצפת, "הלל יפה" בחדרה, "פורייה" בטבריה, "איכילוב" בתל-אביב, "מעייני הישועה" בבני ברק, "ברזילי" באשקלון, "הדסה" עין כרם ו"הדסה" הר הצופים, בית החולים האנגלי בנצרת ו"בני ציון" בחיפה. מתוכם, משדרים מידע און-ליין למשרד הבריאות חדרי המיון של "וולפסון", "זיו", "הלל יפה", "פורייה", "איכילוב" ו"מעייני הישועה" בלבד.

שר הבריאות ליצמן וצוות משרד הבריאות משיקים מערכת חדשה לניהול תורים ולדיווח בזמן אמת על המצב בחדרי מיון (צילום: משרד הבריאות)

עד סוף השנה, מסר משרד הבריאות, מתוכננת פריסת המערכת גם במלר"דים של מרכז "שניידר" לרפואת ילדים בפתח-תקווה, "סורוקה" בבאר-שבע, "לניאדו" בחדרה ו"שיבא" בתל השומר.

נתוני המחלקות לרפואה דחופה על העומסים בהן ישודרו בזמן אמת לצגי מחשב במרכז הבקרה של משרד הבריאות וכן בלשכת השר ומנכ"ל המשרד. לפי הודעת המשרד, בעתיד חלק מנתוני המערכת לגבי אורך תורים וזמן המתנה יהיו זמינים לקהל הרחב גם באפליקציות לטלפונים הניידים, כך שכל אחד שזקוק להגיע למיון, או רופאים ששוקלים לשלוח מטופלים למיון, יוכלו לעקוב אחר העומסים בחדרי המיון.

באירוע השקת המערכת החדישה אמר שר הבריאות, יעקב ליצמן: "צמצום העומסים בחדרי המיון מהווה יעד עליון. זהו עוד צעד במהפכה שאנחנו מובילים בשקיפות ובשיפור השירות בבתי החולים. אני מצפה משאר בתי החולים שעדיין לא חוברו לממשק הארצי, לעשות זאת באופן מידי".

השר הוסיף: "נעשה הכול כדי להוריד את העומסים והשימוש בטכנולוגיה המתקדמת הזאת תביא לשיפור באיכות השירות ולצמצום בסחבת מיותרת. באמצעות המערכת החדשנית אוכל לעקוב ממרכז הבקרה במשרד אחרי העומסים בזמן אמת ולהגיב מיידית".

אפליקציה נוספת שנמצאת בפיתוח בימים אלה על בסיס המערכת תודיע למטופל על מיקומו בתור ועל תכנית הטיפול שלו. אפליקציה זאת נמצאת בשלבי אישור על ידי הנהלות בתי החולים.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  מערכת מקוונת,  ניהול תורים,  חדשנות,  שר הבריאות יעקב ליצמן
תגובות
16.07.2017, 10:45

אני סבור שהפסקת ההמלצה האוטומטית לפינוי ע"י חברות האמבולנסים יצמצמו משמעותית את העומס בחדרי המיון