חדשות

מרפאה חדשה ב"איכילוב" מבטיחה לספק תוצאות בדיקות מחלות מין תוך שעתיים

המרכז הרפואי "איכילוב" בתל-אביב הודיע בסוף השבוע על הפעלת מרפאה חדשה לאבחון ולטיפול במחלות מין

מעבדה רפואית. (צילום: אילוסטרציה)

המרכז הרפואי "איכילוב" בתל-אביב הודיע בסוף השבוע על הפעלת מרפאה חדשה לאבחון ולטיפול במחלות מין, כאשר תוצאות הבדיקות שייעשו בה יימסרו בתוך שעתיים לכל היותר. פעילות המרפאה היא בימי שישי בשעות לפני הצהריים.

המרפאה החדשה מאפשרת קבלת תוצאות מעבדה למחלות המין העיקריות, כמו זיבה, כלמידיה ואיידס. התוצאות יימסרו באופן אנונימי לחלוטין. במקרה הצורך יינתן טיפול מיידי לחולה, או הפנייה להמשך בירור.

"הטיפולים האיכותיים הניתנים היום לפני ואחרי ההדבקה ב-HIV גרמו לכך שאנשים מוותרים על שימוש בקונדום וכך חושפים עצמם למחלות המין האחרות"

ד"ר דן טורנר, מנהל מרכז האיידס ב"איכילוב", המנהל גם את המרפאה החדשה, הדגיש כי סדרת הבדיקות ייעשו בה באופן מרוכז לשם גילוי הדבקה במחלות המין העיקריות. מטרה היא לאבחן אותן עוד בשלב מוקדם לפני שייגרמו נזק משמעותי. הבדיקות הן בתשלום.

פרופ' דן טורנר (צילום: "איכילוב")

פרופ' דן טורנר (צילום: "איכילוב")

המרפאה הודיעה, כי היא מקבלת את הפונים אליה בסגנון Walk In Clinic, מה שמייתר את הצורך לתאם תור מראש או להזדהות. הביקור במרפאה כולל גם ייעוץ רופא מומחה. ובמקרה של תשובות חיוביות יינתן גם ייעוץ להוראות טיפול, איתור מגעים והפניות לטיפול ובירור נוסף.

מחלות נוספות שעשויות לעבור בדרכי המין ונבדקות במסגרת הבדיקות במרפאה הן גם הפטיטיס B ו-C. אולם התשובות למחלות אלו יינתנו בתוך שבוע מביצוען.

ד"ר טורנר הוסיף: "ביום חמישי האחרון צוין יום האיידס ה-28 והחדשות הטובות הן שפחות ופחות אנשים מתים מאיידס בכל שנה. אבל הטיפולים האיכותיים הניתנים היום לפני ואחרי ההדבקה במחלה גרמו לכך שאנשים מוותרים על שימוש בקונדום וכך חושפים עצמם למחלות המין האחרות, שאחרי שנים שהיו רדומות 'הרימו ראש'. לרוב מחלות המין יש טיפול פשוט, אבל הזנחה שלהן יכולה לגרום לעקרות ולמחלות קשות אחרות".

נושאים קשורים:  חדשות,  בדיקות מעבדה,  תוצאות,  מרפאה,  איידס,  זיבה,  כלמידיה,  המרכז הרפואי איכילוב-תל אביב
תגובות
 
06.12.2016, 01:16

בהצלחה.

מ. דן