חדשות

"איכילוב": ניתוח חדשני לתיקון מסתם מיטרלי בחתך קטן ללא מכונת לב-ריאה

ההליך נעשה בניתוח זעיר-פולשני על לב פועם וללא שימוש במכונת לב-ריאה, נמסר מהמרכז הרפואי, תוך שימוש במכשיר אקו תלת-ממדי

צוות הניתוח החדשני ב"איכילוב", לתיקון מסתם מיטרלי ללא שימוש במכונת לב-ריאה (צילום: "איכילוב")

ניתוח חדשני לתיקון מסתם מיטרלי, שנעשה בחתך קטן על לב פועם וללא שימוש במכונת לב-ריאה, בוצע השבוע בהצלחה על ידי צוות המחלקה לניתוחי לב-חזה במרכז הרפואי "איכילוב", בניהולו של ד"ר ינאי בן- גל.

בית החולים מסר כי בדרך כלל ניתוח למטרה זאת מבוצע על ידי פתיחת חזה מרכזית, שימוש במכונת לב-ריאה, עליה על מחזור חוץ גופי, עצירת הלב, פתיחתו ותיקון המסתם. פעולה זאת יעילה ובטוחה, אך אחוז מסוים של החולים אינם מסוגלים לעמוד בהליך הניתוחי הקונבנציונלי הזה, עקב גיל מתקדם או ריבוי מחלות נלוות.

ד"ר ינאי בן-גל במהלך הניתוח (צילום: "איכילוב")

ד"ר ינאי בן-גל במהלך הניתוח (צילום: "איכילוב")

לדברי "איכילוב", המערכת היקרה הנדרשת לצורך הניתוח נוסתה עד כה במספר מועט של מרכזים רפואיים בעולם

במחלקה לניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי "תל-אביב-איכילוב", נמסר, מתבצעים לא מעט ניתוחים חדשניים בגישה זעיר פולשנית - כלומר ללא פתיחה מלאה של עצם החזה ובחתך קטן, אך תוך שימוש במכונת לב ריאה ועצירת הלב.

הפרוצדורה הנוכחית התקדמה צעד נוסף: בוצעו שני ניתוחי תיקון מסתם מיטרלי בחולים מבוגרים ומורכבים, על ידי הטכנולוגיה המכונה NEOCHORD, המקטינה עוד יותר את הטראומה הניתוחית ומאפשרת תיקון המסתם בחתך זעיר ללא עצירת הלב.

המערכת היקרה הנדרשת לכך נוסתה עד כה במספר מועט של מרכזים רפואיים בעולם. המהלך נעשה תחת הנחיית מכשיר אקו תלת ממדי, המחליף את האינספקציה הוויזואלית הישירה של המסתם לווירטואלית. ההליך המורכב חייב שיתוף פעולה הדוק בין צוות הכירורגים לקרדיולוגים, ביחד עם אנשי האקו והמרדימים.

נושאים קשורים:  חדשות,  ניתוחי לב-חזה,  מסתם מיטרלי,  המרכז הרפואי איכילוב-תל אביב
תגובות
אנונימי/ת
25.11.2016, 14:44

מה החידוש?
הניתוחים האלו בדיוק מתבצעים בניתוחי לב בשיבא כבר יותר משנה
זה גם פורסם